2024.03.19. - József, Bánk
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Ebangyal: állatmentés - gazdikereső

Az Orpheus Állatvédő Egyesület 1999 óta évente többszáz (utcára kidobott, sanyargatott, bajban lévő, gazdátlan) állat megmentésében vesz részt. Az állatvédő - állatmentő feladatok mellett a gyerekek oktatása, a lakosság informálása is fontos egyesületi feladat. Az utcáról megmentett kutyák és cicák nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.

Cicamentés

Az utcáról megmentett kutyák éc cicák nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes. A kutyák megmentésén felül nagyon sokszor találunk magára hagyott, utcára kidobott, sanyargatott, kínzott cicákat is, melyeket gyógyítva, szeretetteljes célokkal adunk macskabarátok részére örökbe. Kérjük támogassa a cicamentő tevékenységet!

Orpheus Állatvédő Egyesület

Az Orpheus Állatvédő Egyesület 1999 óta közhasznú egyesület. A Gazdikereső Program révén havi átlag 30-50 állatot juttat új, szerető gazdihoz, jelenleg rengeteg otthon nélküli állat várja a segítséget. Minden állatmentő tevékenységkor a hála a segítők felé irányul, akik nélkül a feladatok megoldatlanok maradnának. A négylábú védencek nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adójuk 1%-ának felajánlásával az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.

Dél-alföldi Állatvédelmi Őrszolgálat Alapítvány

Csapatunk a DAOR 2012. augusztusa óta segít a Szeged és környékén bajban lévő állatoknak, 2015.február 10-én alakult hivatalos szervezetté, majd 2017. november 28-án bejegyzett Alapítvány lett. Lelkes aktív tagjaink, önkéntes segítőink mind az állatok védelme érsekében tevékenykednek. Sok - sok állatokkal kapcsolatos probléma van, ami állatvédelmi beavatkozást - segítséget igényel. Szaporítók felszámolása, állatkínzásos esetek megszüntetése, gazdikereső, állatvédelmi programok szervezése, felesleges szaporulatok végett az ivartalanítások támogatása, helyes állattartás oktatása a fő tevékenységünk.

Ebsegély Alapítvány

Az Ebsegély Alapítvány bemutatkozás: Az Ebsegély Alapítvány 2012-ben került bejegyzésre, de korábban is végeztünk már állatvédelmi tevékenységet, másik állatvédő szervezet égisze alatt valamint egyéni állatvédőként. Célunk elsősorban Kiskunlacháza és térsége feleslegessé vált, gazdátlan kutya állományának gazdihoz juttatása, a gazdis kutyák ivartalanításának támogatása, a további szaporulat elkerülése érdekében, valamint felvilágosító, szemléletformáló munka a lakosság körében. Több állatvédő szervezettel közösen együttműködve, kölcsönösen segítjük egymást.

Állatmentő Szolgálat Alapítvány

Az Állatmentő Szolgálat Alapítvány: Az Alapítvány olyan önkéntesekből áll, akik évek óta szívvel- lélekkel segítik, mentik a bajban lévő állatokat. Tagjaink elkötelezettek és hivatásként kezelik az állatvédelmet és az állatmentést, ezért hatékonyan és gyorsan tudnak fellépni, ha egy bajba jutott ártatlan lény segítségre szorul. Legfőbb feladataink: Balesetes, elütött állatokhoz kiszállás, orvoshoz juttatás. Az állatkínzások, állatbántalmazások, felelőtlen, hanyag állattartás áldozatainak megmentése, gyógyítása és elhelyezése ideiglenes vagy végleges gondozásba.

Kéz A Mancsért Civil Állatvédő Egyesület

A Kéz A Mancsért Civil Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk 2012-ben alakult meg lelkes állatvédő önkéntesekből. Szervezetünk 15-20 főből áll, önkéntes alapon látja el tevékenységét, munka és család mellett. A társadalmi munkáért térítést, fizetést nem kapunk, nincs szolgálati autónk és telephelyünk sem. Mentett kutyáinkat befogadóknál, családoknál helyezzük el ideiglenesen. Kutyáink orvosi költségét egyesületünk vállalja fel és eledelt is biztosítunk, befogadóinknak “csak” helyet és törődést kell adni kutyusaink számára, amíg végleges gazdit találunk nekik.

Hajdúszoboszlói Kutyabarátok Egyesület

A Hajdúszoboszlói Kutyabarátok Egyesületének bemutatkozása: Egyesületünk weboldalát azzal a céllal hoztuk létre, hogy bevonjuk az állatvédelmi tevékenységbe azokat az állatbarát lakosokat, akik hozzánk hasonlóan tenni szeretnének annak érdekében, hogy az elkóborolt, elhagyott, gyepmesteri telepre leadott kutyák újra családba, szerető otthonba kerülhessenek. Azt a feladatot vállaltuk fel, hogy a gyepmesteri telepre szállított, leadott stb. kutyákat minél nagyobb számban igyekszünk kimenteni, s megfelelő orvosi ellátás, oltások és chippelés, ivartalanítás után felelős gazdához adni.

Állat és Ember Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület

Az Állat és Ember Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület bemutatkozása: Az egyesület, régi állatvédők részvételével jött létre, 2007-ben. Állatvédelmi munkánkat család és munka mellett végezzük, szabadidőnket és anyagi lehetőségeinket rá szánva, azaz NEM munkaviszonyban, és NEM díjazás ellenében. Tagságunk zöme Budapest XV. kerületére koncentrálódik. Ennek megfelelően indulásunkkor célunk elsősorban az volt, hogy itt, és vonzáskörzetünkben, a IV., XVI. kerületben, Fóton, Mogyoródon és Dunakeszin segítsünk a bajba jutott állatokon.

Országos Állatvédelmi Alapítvány

2016-ban kezdte meg működését az Országos Állatvédelmi Alapítvány. A szegedi székhelyű országos civil állatvédő alapítvány célja az állatvédelem: a prevenció, a szemléletváltás, a fiatalok oktatása, tanácsadás, civilek és hatóságok közötti kommunikáció, állatotthonok és más állatvédelmi szervezetek segítése és támogatása. Segítsük közösen az állatvédelmi tevékenységet, az állatmenhelyek működését. Az Országos Állatvédelmi Alapítvány fontos oktató - nevelő, állattartást segítő, állatvédő tevékenységet folytat.

Állatmentő Liga

Az Állatmentő Liga bemutatkozása: Az Állatmentők csapata kivált tetovált állatmentőktől és új név alatt viszont igen megerősödve harcol az állatkínzás ellen. A szervezet céljai: az állatkínzás visszaszorítása Magyarországon, a gazdik-tulajdonosok tanítása-támogatása az állatokkal való helyes bánásmódra. Továbbá az állatkínzás miatt elkobzott állatok biztonságba helyezése. Kóbor állat bejelentést ,menhely hiányában nem tudunk fogadni! 2011-ben is több kisebb, illetve nagyobb menhelyen segítettünk az igen komoly támogatói csapatunk segítségével, jövőben ezt szeretnénk folytatni.

Mentőöv Állatvédő Egyesület

A Mentőöv Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk 2012 év eleje óta tevékenykedik együtt annak érdekében, hogy Salgótarján és környékén minél több magára hagyott, rossz körülmények között élő állaton segíthessünk. Egyesületünk 2012.11.28-án került bejegyzésre a bíróságon. Célunk egy saját menhely kialakítása, hogy a jelenleg gondozásunkban lévő állatok létszámán felül is tudjunk menteni, gazdihoz juttatni.Célunk még a Nógrád megyei, elsősorban a Salgótarján és környéki bajban lévő, gazdátlan, sérült állatok mentése, rehabilitációja, megfelelő gazdihoz juttatása.

Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület

A Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület bemutatkozása: A Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület 2012-ben alakult néhány lelkes állatbaráttal. Működésünket Kaposvár gyepmesteri telepeként kezdtük – mindig is menhelyekre jellemző elvek alapján -, azonban Egyesületünk egyik mérföldköveként említhetjük, hogy a 2015. évben benyújtott menhelykérelmünk pozitív elbírálásban részesült. A Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület 2012-ben alakult néhány lelkes állatbaráttal. Tevékenységünk rendkívül sokrétű és működési területünkön egyedülálló.

Kutyamentő Angyalok Egyesület

A Kutyamentő Angyalok Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk küldetésének tekinti az állatok tiszteletének népszerűsítését, hogy az állatokat ne csak haszontárgyként tartsák számon, hanem érezni, örülni képes élőlényként bánjanak velük. Ezen kívül, felvesszük a harcot a rossz bánásmódok ellen, különös tekintettel az állatkínzásokra.Megteszünk mindent, hogy a tudomásunkra jutott esetek ne maradjanak büntetlenül! Célkitűzéseink: Szeretnénk az emberek szemét felnyitni, hogy miért fontos az ivartalanítás. A megfelelő állattartási kultúrát elérni hazánkban.

Macskavilág Alapítvány

A Macskavilág Alapítvány bemutatkozása: A Macskavilág Alapítványt azért hoztuk létre, hogy a jelenleg utcán kóborló, felbecsülhetetlen számú kóbor macska populáció további felesleges szaporodását megelőzzük, megelőzzük a megszülető egyedek számára a kilátástalan jövő okozta szenvedést, az értelmetlen pusztulást, a macskabetegségek terjedését és hogy munkánkkal segítsük az utcán élő kóbor cicák gazdához juttatását. Évek óta dolgozunk állatvédőként mint magánemberek, rengeteg időt, pénzt, energiát fordítottunk a macskák megmentésére.

Kutyamenhely Alapítvány

Az alapítványt Szombathely önkormányzata 1993-ban alapította azzal a céllal, hogy a gyepmesteri teleppel együttműködve ez a szervezet létrehozzon és működtessen egy olyan átmeneti otthont, ahol a gazdátlan állatok örökbe adásukig biztonságban tölthetik a napjaikat.Az új kuratórium 2010 nyarán alakult, a Közgyűlés döntése után júliusban a bíróság is jóváhagyta a változást, így új lendülettel láthat neki a munkának. Tennivaló akad bőven, hiszen a gyepmesteri telep a kötelező minimumra szorítkozik, a közigazgatási rendszer a napi szintű problémákkal nem tud lépést tartani.

Etyeki Állatvédők Egyesülete

Az Etyeki Állatvédők Egyesületének bemutatkozása: Hosszú tavú céljaink, hogy a menhely rendberakása, fogadóképességének megszilárdítása után a környék béli sintértelepekről mentsünk altatás elöl, továbbá a veszélyben lévő kutyáknak hajlékot biztosítsunk. Rendszeresen érkeznek a menhelyre a környék béli romatelepekről kutyusok. Minden tévhittel ellentétben az állatvédők nem fizetésért dolgoznak, sőt a mentett kutyák ellátásának egy részét a saját zsebükből fizetik, saját szabad idejüket áldozzák a mentett állatok ellátására. Az államtól a felajánlott 1%-ot kapják, ha egyáltalán kapják és jó indulatú adományozók segítik őket.

Belfegor és Maci Állatmenhely Alapítvány

A Belfegor és Maci Állatmenhely Alapítvány bemutatkozása: Célunk a gazdátlan kobor állatok befogadása,kezelése,ivartalanítása és végül gazdához juttatása. Régóta figyelemmel kísérjük elsősorban lakóhelyünk, társállat-tartási gondjait. Az első és legfontosabb feladatunknak az utcán kóborló kutyákat és a macskákat befogni és karanténba helyezni. Itt két hetes megfigyelést követően oltva, parazitamentesítve illetve ivartalanítva lesznek. Eutanáziát csak nagyon indokolt esetben hagyunk jóvá. Nagy szükség van egy ilyen hasznos, és az állattartási kultúrát elősegítő létesítményre.

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra
további hírek betöltése