2024.04.19. - Emma

Dögkút, nem csak Mindszenten

Dögkút, nem csak Mindszenten
Dögkút, nem csak MindszentenSokan nem tudják, de az ország 3200 településén, évente több ezer tonna döglött állati tetem képződik. Pl. ide kerülnek az út szélén elütött kutyák, a sintértelepeken vagy gyepmesteri telepeken leadott állatok tetemei, az ebrendészet által közterületről begyűjtött kutya, macska, egyéb állat, a termelők - magánemberek sertései, csirkék, kacsák, bárányok, sok más állat teteme mellett a vadállatok tetemei, a vadasparkokban és állatkertekben elhullott állatok tetemei, a gazdasági haszonállatok feldolgozatlan maradványai is. Nem mindegy azonban, hogy hogyan kerülnek a tetemek begyűjtésre, feldolgozásra. A bomló állati tetemek állatnak, embernek is súlyos fertőzéseket okozhatnak.

Adó 1% felajánlással az Állatvédelemért!

Orpheus Állatvédő Egyesület

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06


A múlt évben 33,8 tonnányi állattetemet dobtak le Mindszenten, ami bődületesen nagy szám. Ez csak egy település. A döglerakó látványát a település lakói gyomorforgatónak találják, durva látvány: lovak lerogyva, disznótetemek, kutyák és macskák halmokban. Az állati tetemek ártalmatlanítására létezik sokkal környezet barátabb formáció, konténer, és persze rendszeres fertőtlenítés - szállítás.

döglerakás, Magyarország, mindszent

"– Előfordul. Láttunk már nemegyszer olyan embert, aki ott bóklászott a telep körül. De legtöbbször akkor mennek, amikor nincs ott senki. Csak a nyomokból látjuk, hogy vittek húst."

Megoldás az illegális felhasználásra: ŐRZÉS!

Illegális húslelőhely is lehet a dögtelepre kidobott állati tetem. Az elmúlt évtizedekből sok ilyen "házi kolbász" sztorit hallottunk, ahol betegségben vagy más okból elhullott sertés tetemből, csirkéből dögtelepi tetemből lophattak húst. Ez súlyos betegségforrás lehet, hiszen a döglött állatok bomló tetemei emberi és állati fogyasztása fertőzések tömkelegét okozhatja.

dögtelep, Mindszent

Az Orpheus Állatvédő Egyesület Sintért NE! programja a környezetünkben lévő állatok humánus kezelését segíti. Önkormányzatok, településkezelők kérésére az állatvédő egyesület aktív részvétellel segít ebrendészeti, gyepmesteri, kóbor állat kezelési, dögtárolási tevékenységben. Az élhetőbb és emberibb környezetért!

Kép forrás: Délmagyarország

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra